Projektowanie

Etapy pracy

Jak projektuję?

Zaczynam od wizyty u Ciebie w ogrodzie. Omawiamy jakie są Twoje potrzeby i zasiadam do pracy nad propozycją. Projekt jest zawsze wynikiem naszych wspólnych rozmów: Twoich problemów i moich rozwiązań na nie.

Możesz zapoznać się poniżej ze szczegółami kolejnych etapów pracy przy tworzeniu projektu koncepcyjnego i wykonawczego ogrodu.

1. Etap przygotowania

Po przyjęciu przez Państwo mojej oferty spotykamy się na rozmowę związaną z Państwa potrzebami dotyczącymi konkretnych celów przebywania w ogrodzie. Ulubione rośliny, kolory, ale i obszary do zagospodarowania: sauna, plac zabaw dla dziecka, kuchnia letnia, taras, miejsce na hamak, grilla, warzywnik. Wszystko co Państwo będą mieli ochotę umieścić w ogrodzie zapiszę i będzie to podstawa do wykonania dwóch koncepcji ogrodu.

2. Projekt koncepcyjny

Po ustalonym przez nas czasie przesyłam pierwsze dwie koncepcje ogrodu wraz z wizualizacjami. Są w nich umiejscowione obszary, o których rozmawialiśmy podczas naszego spotkania oraz miejsca oświetlenia danych części ogrodu. Wizualizacje poglądowe na same rabaty oraz fotorealistyczne wizualizacje 3D z docelowym widokiem ogrodu i domem w ogrodzie.

3. Poprawki

Po obejrzeniu pierwszych koncepcji podejmujecie Państwo decyzję, która z nich bardziej odpowiada Waszym wyobrażeniom. Jeśli zdecydują Państwo, że któraś z nich jest dobra, ale jeszcze do dopracowania dodajemy kilka dni na doszlifowanie wizji i rozpoczynamy kolejny etap prac.

4. Projekt wykonawczy

To w tym projekcie zajmuję się procesem tworzenia ogrodu. Rozrysowuję nie tylko układ roślin, ale i wszelkich elementów, o które Pani prosiła w rozmowie ze mną. Rysunki techniczne opracowuję wraz z wytycznymi dla wykonawców tak, by nie trzebabyło samemu kombinować czy wymyślać jak daną rzecz zrobić. Oczywiście w ramach moich kompetencji – przy doborze oświetlenia elektryk sam poradzi sobie z doborem materiałów, jednak musi wiedzieć co i jak ma świecić, w jakich godzinach czy w jakich miejscach.

5. Złożenie projektu

Po zaakceptowaniu obu projektów przesyłam Państwu wszystkie rysunki techniczne wydrukowane w skali. Pozostajemy w kontakcie także podczas wykonywania ogrodu gdyby wybrali Państwo inna firmę wykonawczą.

Terminarz prac

Krok po kroku

I.

W ciągu 3 dni roboczych od podjęcia przez Państwa
decyzji ustalamy termin 1. spotkania, na którym
podpisujemy umowę na projekt ogrodu lub możemy to zrobić mailowo.

II.

Po otrzymaniu zaliczki zaczynam pracę nad projektem. Ta część pracy trwa około 3 tyg. / 15 dni roboczych i kończy się – wg wybranej przez Państwa opcji – projektem koncepcyjnym w jednym lub dwóch wariantach. Czas ten może ulec skróceniu w zależności od wybranej opcji.

III.

Po spotkaniu i omówieniu projektu koncepcyjnego
czekam na zgłoszenie przez Państwa pożądanych
poprawek. Zostawiam sobie na ten etap 3 dni na wdrożenie poprawek.

IV.

Wysyłam poprawiony projekt. Przy braku poprawek zabieram się od razu za wykonanie projektu wykonawczego, na który przeznaczam do 2 tyg. / 10 dni roboczych.

V.

Całość prac nad projektem to czas od 4. do 6. tygodni.