Jak pracuję?

Etapy prac

Zaczynam od wizyty u Ciebie w ogrodzie. Omawiamy jakie są Twoje potrzeby i zasiadam do pracy nad propozycją. Projekt jest zawsze wynikiem naszych wspólnych rozmów: Twoich problemów i moich rozwiązań na nie.

Możesz zapoznać się poniżej ze szczegółami kolejnych etapów pracy przy tworzeniu projektu koncepcyjnego i wykonawczego ogrodu.

Po przyjęciu przez Państwo mojej oferty spotykamy się na rozmowę związaną z Państwa potrzebami dotyczącymi konkretnych celów przebywania w ogrodzie. Ulubione rośliny, kolory, ale i obszary do zagospodarowania: sauna, plac zabaw dla dziecka, kuchnia letnia, taras, miejsce na hamak, grilla, warzywnik. Wszystko co Państwo będą mieli ochotę umieścić w ogrodzie zapiszę i będzie to podstawa do wykonania dwóch koncepcji ogrodu.

Po ustalonym przez nas czasie przesyłam pierwsze dwie koncepcje ogrodu wraz z wizualizacjami. Są w nich umiejscowione obszary, o których rozmawialiśmy podczas naszego spotkania oraz miejsca oświetlenia danych części ogrodu. Wizualizacje poglądowe na same rabaty oraz fotorealistyczne wizualizacje 3D z docelowym widokiem ogrodu i domem w ogrodzie.

Po obejrzeniu pierwszych koncepcji podejmujecie Państwo decyzję, która z nich bardziej odpowiada Waszym wyobrażeniom. Jeśli zdecydują Państwo, że któraś z nich jest dobra, ale jeszcze do dopracowania dodajemy kilka dni na doszlifowanie wizji i rozpoczynamy kolejny etap prac.

To w tym projekcie zajmuję się procesem tworzenia ogrodu. Rozrysowuję nie tylko układ roślin, ale i wszelkich elementów, o które Pani prosiła w rozmowie ze mną. Rysunki techniczne opracowuję wraz z wytycznymi dla wykonawców tak, by nie trzebabyło samemu kombinować czy wymyślać jak daną rzecz zrobić. Oczywiście w ramach moich kompetencji – przy doborze oświetlenia elektryk sam poradzi sobie z doborem materiałów, jednak musi wiedzieć co i jak ma świecić, w jakich godzinach czy w jakich miejscach.

Po zaakceptowaniu obu projektów przesyłam Państwu wszystkie rysunki techniczne wydrukowane w skali. Pozostajemy w kontakcie także podczas wykonywania ogrodu gdyby wybrali Państwo inna firmę wykonawczą.